Srpen 2017

Umění mlčenlivosti

31. srpna 2017 v 23:15 | Psychedelic |  Téma týdne
Je opravdu těžké v tomto světě najít někoho kdo umí mlčenlivosti když se mu třeba ěříte. Já už se nedůvěru naučila. Raději nikomu nic neříkám. Nikomu nevěřím. Lidé jsou prolhani. Lžou všechny a všem. Či to otočí proti vám. Je lepší nikomu nic neříkat. Lidé jsou falešní svině. Ano mám sociální fobii. Bojím se lidí. Lidé mně zničili a hrozně mi ublížili. Tak že si to málo kdo umí představit. Mám hodně psychických nemocí. A kvůli tomu mám moc problémů. Především s lidmi. Jsem nemocná. A to nikdo nechápe. Jé to hrozný nikomu nemoci věřit. Uměla jsem věřit, ale lidé mně přesvědčili že se jim věřit nedá. Bohužel krutá realita. A co vy máte někoho komu můžete věřit? Já tedy ne. Je to těžké. V tomto světě žít. Někdo má jiný názor. Chápu to. Pro někoho je svět krásný či dokonalý, ale pro mně ne. Chci umřít. Nechci žít. Prostě jsem na dně všech sil. Nemám sílu jít dál. Bojím se života. Bojím se všeho. Já umím mlčet. Já lidem nohy nepodkopavam jako oni mně. Ale už lidem nepomáhá protože mně sklamali. Už se o druhé nestaram. Nemám na to sílu a už ani nechci. Nehodlám nikomu pomáhat. Je to zbytečně vyhazování sil do vzduchu. Nebaví mně cokoliv dělat pro druhé. Prostě jsem na dně. Vždy se každý ozve jen když něco potřebujete ale když potřebuji pomoci já tak neexistují. Takže fakt lidi máte smůlu už na všechny a všechno seru.
Selenit - Měsíční kámen

31. srpna 2017 v 15:28 | Psychedelic |  Magie, rituály,symboly a vše
Popis:
Mléčně modrý nebo čirý kalcid, jeho lesk se mění v závislosti na fázích měsíce.

Význam:
Název podle mléčného měsíčního svitu


Použití:
Podporuje životní změny, čistí rozum, tiší nejistotu a starosti, dodává klid, posiluje schopnosti svého nositele, reguluje přetížení a nadměrné sebevědomí, podporuje vnitřní vývoj, laskavost a intuici.

Používá se při epilepsii, kolikách ledvin a žlučníku, podporuje plodnost, průtok lymfy a celý lymfatický systém, léčí otoky, čistí mízní systém, vyvažuje hormonální procesy u žen.

ČAKRY »
Otvírá vnitřní bohatství osobních pocitů, snivou stránku podstaty osobnosti a zbavuje strachu. V tělesné rovině podporuje čištění mízního systému a u žen hormonální vyváženost.


životopis Caravaggio

31. srpna 2017 v 12:30 | Psychedelic |  Životopisy oblíbených
Caravaggio

(29.září 1571 Milán - 18.července 1610 Porto Ercole) - Michelangelo Merisi

○ Byl Italský malíř působící v Římě, Neapoli, Maltě a Sicílii
○ Začal tvořit v duchu manýrismu - později měl vliv na formování barokního stylu
○ Je jedním z hlavních představitelů tenebrismu a naturalismu 17. století
○ Jeho přínos spočíval ve větší realističnosti zobrazovaných mytologických a biblických postav

Životopis

Narodil se v Miláně. Jeho otec byl Fermo Merisi, který pracoval v Caravaggiu pro místního markýze, matka Lucia Aratori pocházela z místní zámožné rodiny. Dětství prožil v Miláně, ale když v roce 1576 vypukla morová epidemie, vrátila se rodina zpět do Caravaggia. Otec se strýcem mu, ale na mor zemřeli. V roce 1584 se učil tak 4-5 let u malíře Simona Peterzana. Peterzano byl žák Tizianův, Tizian se odvracel od mynýrismu a přitahoval ho realismus a naturalismus. V roce 1591 nebo 1592 se objevil v Římě. Pracoval zprvu v dílně Giuseppa Cesahiro- ten získal titul rytíře a byl nazýván Cavaliere D'Arpino. Caravaggio dosáhl v Cesariho dílně svých prvních úspěchů svými obrazy zátiší a kytic. Jeho obrazy si získali pozornost římských znalců umění. Prvním jeho mecenášem se stal bratr jednoho z kardinálů, kněz Pandolfo Pucci. Žil nějakou dobu u něj. Po nějaké době od něj odešel snad díky jeho lakomství. Pak žil u svého kamaráda malíře Grammatice. Jeho nejlepší přátelé z jeho pobytu v Římě- ( Valentin de Boulogne a Linoell Spad) .
Caravaggio byl známý pouliční výtržník. Často míval problémy s papežskou justicí. Řím v té době byl nebezpečný, rvačky končívali i smrtí. Díky problémům utekl do Janova ke knížeti Colonnovi. 1604-1606 jeho problémy s justicí vrcholili. V Římě byl po rvačce v hostinci uzavřen do vezení- podezření ze zabití policisty. Z vězení však utekl. 29.května 1606 se při hře paume nepohodl se svým soupeřem Rannucciem Tommassonim, synem velitele Andělského hradu. Při potyčce svého protivníka smrtelně zranil. Prý se jednalo o jeho modela a milence. Byl nejspíše gay či minimálně bisexuál. Za jeho zabití musel opět uprchnout z Říma. Byl odsouzen k smrti a dán do klatby. V Římě pak už nikdy nebyl. Odešel do Neapole zde obdržel několik zakázek- namaloval Růžencovou Madonu. V červnu 1607 odešel na Maltu. Chtěl se stát čestným členem řádu maltézských rytířů, což by mohlo pomoci k vyřízení jeho žádosti o milost, kterou podal papežské kurii. Následující rok v červenci byl mezi ně opravdu přijat. Na Maltě měl vrchol své tvorby. Vytvořil zde díla, která předtím neměl. Však v říjnu 1608 byl znovu uvězněn. Z vězení utekl před soudním procesem. Utekl na Sicílii, zde také maloval. Na konci roku 1609 odjel do Palerma o odtud zpět do Neapole. Doufal, že dostane milost a bude moci zpět do Říma. V Neapoli namaloval své poslední obrazy. Za poslední je považovaný Umučení svaté Uršuly. Byl nemocný, trápily ho následky různých zranění a velká střevní infekce. V létě 1610 odjel do Říma. Dostal zprávu o tom, že dostal milost, ale nechtěl ji přijmout ve Vatikánu tak se plavil přes moře do přístavu Porto Ercole na ostrově Monte Argentiaro, který byl okupován Španěly. Přesné datum ani příčiny jeho úmrtí nejsou známi. Pravděpodobně 18.července 1610, bylo jeho mrtvé tělo nalezeno ležící na pláži pod místní citadelou. Písemné prameny jsou natolik rozporuplné, že se nepodařilo objasnit, zda zemřel násilnou smrtí, otravou jedem nebo na neznámou horečku.Pohřben byl v kryptě místního
kostela.

Řekla jsem si

31. srpna 2017 v 0:19 | Psychedelic |  Život s psychickými nemocemi a život plyne do neznáma

Řekla jsem si, že jestli mi zemře další mailová osoba tak se zabiju. Právě teď se snažím zachránit kamaráda aby se nezabil. Teď mi chtěl skočit z okna takže jsem ho musela odtrhnout. Už si otevíral okno a lezl do něj a předtím si bral ziletku a chtěl si jít ven podrezat tepny tak jsem schovala klíč. Už zase. Já už prostě nemůžu dále. Ten nátlak už se nedá vydržet ze všech stran. Vše se posralo. Už tři roky a že to bude lepší ne to ne. Jé to ještě horší. Vše se sere a nic nevychází už tři roky v kuse. Vše se zhoršuje to už se nedá vydržet. Prudké změny nálady . Jednou se cítit jako Bůh a potom zase jako bláto na zemi po kterém každý šlape. Buďto se mi nálady střídají milión krát za den či mám měsíční cyklus. Několik měsíců depresemi pak smíšený stav a pak šílenství. Třeba několik měsíců nevyjdu mezi lidi a vůbec nekomunikují či pak několik měsíců chodím mezi lidi. Podle toho v jakém jsem stavu. Je to hrozný už z tohoto šílenství mi hrabe. Sice chodím mezi lidi, ale je mi strašně. Včera jsem byla u psychiatricky a ta mi zvýšila dávky léků a přidala mi další. Samé noční můry. Divné sny. Je mi divně a neumím to popsat. Tyto stavy se nedají popsat. Jdu spát .

Pravdivé

30. srpna 2017 v 22:43 | Psychedelic |  Kusovky, citáty, moudra

Jak kdy

30. srpna 2017 v 22:38 | Psychedelic |  Kusovky, citáty, moudra

Kusovka 4

30. srpna 2017 v 21:55 | Psychedelic |  Kusovky, citáty, moudra

Twilight cute

30. srpna 2017 v 21:49 | Psychedelic |  Obrázky dle nálady

Edward & Bella

30. srpna 2017 v 20:37 | Psychedelic |  Obrázky dle nálady

Sluneční kámen

30. srpna 2017 v 15:26 | Psychedelic |  Magie, rituály,symboly a vše
Sluneční kámen/Sunstone
Barva: Žlutý, oranžový, červenohnědý
Vzhled: Čirý průhledný nebo matný krystal s duhovými odrazy. Často malé kousky
Vlastnosti: Sluneční kámen vnáší do života radost a světlo. Šíří kolem sebe příznivou atmosféru a zvyšuje úroveň intuice. Pokud váš život ztratí příjemnější tvář, dokáže mu ji sluneční kámen navrátit a vám pomůže nabrat nové síly. Čistí všechny čakry. Tím, že přináší světlo, lehkost a novou energii, umožňuje vašemu skutečnému já, aby se šťastně rozzářilo. Tradičně je spojován s vlídnými božstvy a příznivým osudem. Jedná se o alchymistický kámen, který během meditací i v každodenním životě přináší hluboké spojení se světlem a léčivou silou Slunce.

Sluneční kámen funguje velice dobře při odstraňování "háčků", ať už v čakrách, nebo auře na mentální nebo emocionální úrovni, jimiž se vás k sobě snaží připoutat jiní lidé. Mohou to být rodiče, kteří si vás chtějí udržet jen pro sebe, děti nebo partner. Vysávají z vás energii. Sluneční kámen oplácí vašim blízkým s láskou jejich přízeň, přičemž současně působí blahodárně při přetínání pout. Pokud je pro vás těžké říkat "ne" a věčně se jen obětujete pro druhé, noste sluneční kámen stále s sebou. Krystal potlačuje závislost, napomáhá schopnosti řídit vlastní osud, podporuje nezávislost a sílu do dalšího života. Pokud vás zdržuje váhavost, sluneční kámen ji překoná.
Na citové úrovni kámen potlačuje deprese a rozhání chmury. Mimořádně účinně funguje ve chvílích temných nálad vyvolaných střídáním ročních dob; zejména prosvětluje tmu dlouhých zim. Pomáhá, chcete-li se odpoutat od pocitů diskriminace, znevýhodňování a opuštěnosti. Odstraňuje zábrany a potíže. Sluneční kámen rovněž zahání pocity selhání a zvyšuje vědomí vlastní ceny i sebedůvěru. Vyvolává optimizmus a nadšení. Pomáhá pohlížet na všechno z lepší stránky. Dokonce i ten nejzarytější pesimista podlehne moci slunečního kamene. Pokud se krystal položí na solar plexus, dokáže vynést na světlo hluboce potlačené city a přetvořit je.
Léčebné využití: Sluneční kámen podporuje samoléčivé schopnosti, reguluje činnost autonomního nervového systému a udržuje rovnováhu všech orgánů. Léčí chronickou bolest v krku a přináší úlevu v případě žaludečních vředů. Mimořádně dobře pomáhá při nemocech a potížích způsobených střídáním ročních dob. Rozhání deprese. Více kousků můžete rozložit kolem těla, čímž se uleví při problémech s chrupavkami, revmatizmu a všeobecně od bolestí.
Umístění: Položte, noste nebo přidržujte podle potřeby. Sluneční kámen působí mimořádně blahodárně, pokud se používá na slunci.


Růženín pomáhá na srdce

30. srpna 2017 v 12:00 | Psychedelic |  Magie, rituály,symboly a vše
VLASTNOSTI RŮŽENÍNU:
- růženín je kámen lásky, čistí a otevírá srdce na všech úrovních
- s jeho pomocí se začnete mít rádi, otevírá dveře sebelásce
- hojí bolavé srdce a citová zklamání, výborně poslouží v době traumat a krizí
- v existujících vztazích obnovuje důvěru a harmonii
- posiluje empatii a citlivost
- přivede vám do života lásku a nové vztahy
- vede k odpuštění sobě samému
- pokud si myslíte, že už vás nikdo nemůže milovat, růženín otevře vaše srdce
RŮŽENÍN A ZNAMENÍ HOROSKOPU:
Vynikající kámen pro lidi ve znamení RAKA, narozené ve dnech 21.6. - 1.7. Kámen je spojený i se znamením BÝKA a VAH.

RŮŽENÍN A ČAKRY:
Růženín je nejdůležitějším kamenem pro srdeční čakru.
LÉČIVÉ ÚČINKY RŮŽENÍNU:
- posiluje srdce i oběhový systém
- odstraňuje nečistoty z tělních tekutin
- uzdravuje ledviny a nadledvinky
- odstraňuje závratě
- elixír z růženínu hojí popáleniny a puchýře, vyhlazuje pleť
- pomáhá při Alzheimrově a Parkinsonově nemoci a při stařecké demenci
Umístění: Nosit na srdci, v místě brzlíku, nebo jej položit do rohu vztahů nebo vedle postele


Sny: Útoky mrtvých

29. srpna 2017 v 22:03 | Psychedelic |  Astrální cestování & Sny
Poslední dobou mám vážně divné sny o konci světa. Pořád se mi zdá o invazi mrtvých. Zdá se mi o mrtvých kteří ale žijí. Ne o duchach ale o ozivlych mrtvolach . Kteří útočí na lidi. O konci světa. Kdy už na světě zbylo jen zhruba deset lidí kteří se snaží přežít. Jsme u nějakého lesa na divnych prolezackach na hřišti. Najednou se ti mrtví začnou objevovat z lesa. U toho lesa je zámek. Ty mrtví jdou v obrovských davech hnát do zámku. Je noc a úplně černá noc. Vypadají jako zombie. Chybí jim kusy těl mají bílou mrtvolnou kůží dlouhé drápy černé oči jinak vypadající jako lidi co vstali z mrtvých. Snažili se nás zabít sapali se po nás ale jako by nemohli na ty prolezacky jako by jsme v tom jediném místě byly v bezpečí alespoň z části. Prostě těchto snů bylo teď hodně ale zbytek si už nepamatuji.

Diplom pro Petrika

29. srpna 2017 v 21:13 | Psychedelic |  Soutěže a diplomy

Dlouhý koloběh prokletí

29. srpna 2017 v 20:36 | Psychedelic |  Život s psychickými nemocemi a život plyne do neznáma
Po dlouhé době jsem se odvážila své myšlenky ohledně tohoto tématu sepsat a vůbec o tom někde mluvit. Snad nikdo o tom neví. Možná strach či se za to stydím. Možná se celou dobu bojím že by se mně to mohlo týkat či jsem celou dobu nechtěla aby o tom kdokoliv věděl a sama nevím jestli to opravdu chci najednou říct či ne, ale už dlouho to mám v hlavě a myšlenkách. Možná to celou dobu potřebuji ze sebe dostat. Dobře tak k věci. I když na toto nadávám tak si asi musím konečně přiznat, že tím pravděpodobně sama trpím.Elizabeth Bathory životopis

29. srpna 2017 v 15:22 | Psychedelic |  Životopisy oblíbených
Životopis
Alžběta Báthory je považována za největší ženskou vražedkyni v dějinách lidstva. Řada autorů a badatelů ji připisuje až 650 případů vražd. Zřejmě ne zcela duševně zdravá Alžběta se podle pověstí koupala v krvi mladých dívek, aby omladila své tělo a duši.

"Čachtická paní" Alžběta Báthory pocházela z velmi významného uherského rodu a ve svých 15 letech se provdala na zámku Vranov nad Topľou za hraběte Ference (Františka) Nádasdyho (1555-1604), který byl rovněž významnou uherskou osobností s rozsáhlým majetkem a velkým politickým vlivem. Na poměry tehdejší doby byla Alžběta velmi vzdělaná. Plynně hovořila a psala maďarsky, německy a latinsky.Číst a psát ji naučila její tchýně Uršula,u které přebývala po svém zasnoubení. Za dobu manželství porodila 5 dětí (dvě krátce po narození zemřely - Uršula a Andrej). Po smrti manžela v roce 1604 se hraběnka natrvalo usadila v Čachticích asi 6 km jihozápadně od Nového Města nad Váhom. K hradu patřil i zámek a sedmnáct obcí v okolí Nitry. O významu a zámožnosti obou rodů svědčí skutečnost, že svatba trvala několik týdnů za účasti 4.500 osob. Na svatbu ve Vranově nad Toplou byl dokonce pozván habsburský císař Maxmilián, avšak pro nemoc se omluvil. Přesto alespoň zaslal novomanželům drahé svatební dary.

Co vede k sebevraždě

29. srpna 2017 v 15:20 | Psychedelic |  Články, myšlenky, úvahy
Proč mladí lidé odcházej....
Tak mne napadla tato myšlenka. Proč mladí lidé odcházejí? No je mnoho důvodů....A je mnoho věcí, které mohou k tomuto vést. Chci celkově rozebrat téma SEBEVRAŽDY. Podle mne je toto i docela důležité téma celkově. Ve společnosti. A myslím, že tito lidé co se sebepoškozují a páchají sebevraždy nejsou moc chápány. Ale zase pozor. Pochopí jen ti, kteří si ví své. Či se s tím sami setkali..a no ty co už se zabili mají konečně klid.
Za prvé začneme tím sebepoškozováním. Toto je velmi častá věc ve společnosti. A myslím si, že ji moc lidí řešit nechce či ji řeší špatným způsobem. Co může člověka vést k sebepoškozování či až k té sebevraždě?


Hexagram-Davidova hvězda

29. srpna 2017 v 15:10 | Psychedelic |  Magie, rituály,symboly a vše

Hexagram / pravidelný hexagram / "Davidova hvězda" je šesticípý pravidelný hvězdovitý obrazec vytvořený z dvou rovnosrtranných trojúhelníků. Schläfliho symbol pro hexagram je {6/2}, popřípadě 2{3}. Slovo hexagram pochází z řeckého hexagrammon, "šestilinka", "šestiobraz".


HISTORIE

První doložené hexagramy pochází z jihoindických hinduistických chrámů z období 800-600 př.n.l., tj. více než 3000 let po prvních pentagramech. V antice byl hexagram symbolem židovského státu, odtud pojmenování Davidova hvězda. Podle jedné teorie je hexagram vlastně složen ze dvou hebrejských písmen dalet, čili "D" (podobně jako řecká delta má tvar trojúhelníku Δ).