Gothic subkultura

24. srpna 2017 v 18:39 | Psychedelic |  Gothic, temné obrázky a hodně krve
Gothic není o satanismu! Další článek milí čtenáři bude o gothic subkultuře, protože si nás hodně lidí plete se satanisty. A to je první omyl o nás gothicích. A ten mne štve i jako ty ostatní omyli o nás. A především mne štve to, že si nás gothiky skoro každý plete s emo kid. Mezi gothikem a emákem je velký rozdíl. Každý z těchto dvou stylů je úplně o něčem jiném. Ano jsem gothic, ale to už víte. Někteří. Celkově gothic subkultura je hodně široký pojem. A s tím i gothic styl. Je mnoho gothic stylů a pod-stylů. Hodně lidí tvrdí, že jsme satanisti či potomci ďábla a podobně. Blbost. Kravina. Hovadina. A je zvláštní na gothice že ani my goth nevíme přesně jak náš styl a subkultura vznikli. Jen víme co se říká. Takže úplný vznik goth subkultury je vlastně záhada i pro nás. Když se to tak vezme.

Takže o počátku goth subkultury se říká za prvé, že úplný počátek gothic subkultury se váže k době Romantismu do Viktoriánské éry. K vládě královny Viktorie. K tomu se váže jistý příběh. Když královně Viktorii zemřel manžel tak prý začala chodit v černých dlouhých šatech snad i s černým závojem. Vždy si prý rychle vyřídila úřední věci aby mohla být sama uzavřena ve své komnatě a ve svém žalu. To je prý úplný první počátek gothic subkultury. Kdo ví? Ale něco na tom asi bude hodně oblíbený goth styl je právě elegantní Victorian gothic. Takže..

Pak se říká, že gothic subkultura vznikla z punku jako emo. Kolem 70-80 let má prý začátky. Punková scéna byla v provozu, ale pak se punková hudba začala odvíjet trochu jiným směrem. Jak ve znění hudby tak i ponuřejšími texty. Tak postupně začal vznikat post-punk a death-rock. Jedními z prvních kapel jsou Bauhaus, Kiss, Alien Sex Fiend, Keluar, Sister of Merci, Sopor Aeternus a mnoho dalších.

Mýty a bludy o gothicích

To, že jsou satanisté
To, že jsou děti ďábla
To, že jsou věčně v depresích
To, že chodí jen v černé
To, že se neumí smát
A ne opravdu nejíme malé děti
Nejsme ani upíři tedy jak kdo


Jde o životní styl! A jak se stát gothicem? Jak říkám já a nejsem jediná gothem se musíš prostě narodit. Gothic subkultura má základy především v hudbě. A především v punku. V té době byla válka tak většina textů je právě o hrůzách války a politice té doby avšak ne všechny texty z té doby jsou jen o válečných tématech. Každý goth je úplně jiný a má odlišné názory a co nás spojuje? Ano spojuje nás především ona hudba.


Tehdy když se punková hudba začala odvíjet jiným směrem jak ponuřejšími tóny tak i ponuřejšími texty tak k tomuto ponuřejšímu punku začal postupně vznikat i styl. K tomuto postupnému stylovému vzniku patří post-punk, death rock, old school. A post-punkové a death-rockové kapely jsou např. Alien Sex Fiend, Sopor Aeternus, Keluar pak třeba švédská kapela Imperiet, která má třeba texty především o válečné situaci ve Švédsku té doby pat třeba ruský Otto Dix. Pak další je darkwave, newdave a gothic wave.

Jak už bylo řečeno jde o životní styl a každý goth je jiný. Je mnoho goth stylů a pod-stylů, ale o tom jindy. GOTHIC HUDBA a Fakta . Někdo žije dle viktoriánské éry, někdo dle renesence, někdo se stylizuje do upírů, pije krev a většina gothů je na bdsm,bondáž a někteří i na fetiš. Jak říkám každá skupina gothů je jiná. A je pravda, že i každá skupina gothů se v něčem liší. A jak stylově tak i s makeupem je každý jiný.


Někdo je spíše na latex, jiní na eleganci, další na cyber goth a poslouchají industrial dance. Někteří jsou zase šermíři co dělají představení na hradech a zámcích. Jiní zase malují či píší básně a někteří i příběhy. Pak je zde skupina co se zabývají historií či okultismem. Snad každý goth věří na upíry,vlkodlaky,démony atd. A někteří goth si na to opravdu nehrají a jsou čistokrevní upíři či démoni atd. A někteří gothici se pokouší o vlastní kapely jako třeba The Crypt.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zero Zero | 25. srpna 2017 v 19:36 | Reagovat
2 psychedelic psychedelic | Web | 26. srpna 2017 v 7:57 | Reagovat

[1]: Ano je to z mého bývalého blogu u každého si nepamatuji heslo a už mně nebavil ano pořád měním blogy a přezdívky už jsem to tu někde psala v článku někde to tu je napsáno :-D

3 Zero Zero | 26. srpna 2017 v 11:14 | Reagovat

[2]: Tak to jo :)

4 psychedelic psychedelic | Web | 26. srpna 2017 v 17:54 | Reagovat

[3]: Nechce se mi to psát vše znovu. Jsem ráda že se mi povedlo to vůbec nějak rozepsat. Je to složitější psát ó tomto. Je toho moc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama